NÖTR SAÇ TONLARI

ayda varon's picture

Seksapelitenin simgesi Megan Fox, ünlüler dünyasının çıtı pıtı kızı Ashley Olsen ve duru güzelliğiyle herkesi büyüleyen Fransız oyuncu Marion Cotillard; bu üç kadının bir tane ortak noktası var, o da nötr tonlardaki saçlar.

Mükemmel dengedeki nötr tonlar biraz kafa karıştırıcı olabilir. Nötr tonlar nelerdir? Kimlere yakışır? Nasıl elde edilir? Ve nasıl kullanılır?

İşte nötr saç tonları hakkında merak ettiklerin!!!

Nötr Tonlar:

Ne sıcak, ne de küllü etkisi olmayan saç tonlarına ‘’nötr tonlar’’ diyoruz. Açık ya da koyu her saç renginde yakalanabilen bu tonlar, mükemmel bir dengededir. Kumsaldaki kum tanelerinin rengi gibi; neredeyse tonsuz… Ama yine de ışıl ışıl ve dikkat çekici. Nötr tonları, natürel tonlarla karıştımamak gerek. Bir kadının natürel, yani doğal saçı nötr bir ton olabilir; ama sıcak ya da küllü tonlarda da olabilir…

Kimlere Yakışır:

Neredeyse herkese!! Nötr tonlardaki asıl mesele, yakışan tondan çok, doğru rengi bulmaktır. Sen nötr bir kahverengi kullanıyor olabilirsin, ama sana nötr bir sarı, ya da nötr bir siyah daha çok yakışabilir!!

Biraz Zaman Alabilir!!

Nötr tonları yakalamak biraz zaman alabilir, özellikle sıcak bir saç tonundan geliyorsan. Daha çabuk bir sonuç için saçını hafif küllü bir tonda boyamanı tavsiye ederim. Birkaç yıkama sonra küllü ton, nötr tona dönecektir. Biraz sabır sana istediğin rengi getirecek!!

Neler Giymelisin??

Herşey!! Nötr saçlarla her türlü kıyafet giyilebilir. Kıyafet seçiminde vücut hatlarını ve tabiki trendleri göz önünde bulundurmalısın!

Makyaj:

Nötr tonlarla yapman gereken makyaj şekli saç rengine göre değişir. Nötr siyah tonlar, daha canlı renklerde makyajları gerektirir. Nötr sarılar pastel tonlarla desteklenmeli. Nötr kahverengi saçlarla ise doğal makyajları tercih etmelisin.

Bakım..

Nötr tonlar bakımı en zor olan saç tonlarıdır. Saçın rengi her yıkamada sıcak tonlara biraz daha yaklaşacağı için, boyayı sık sık yenilemelisin…

Bunlarda İlginizi Çekebilir...