2013-2014 SONBAHAR / KIŞ TRENDLERİ: KOLEJ CEKETİ

F.Melike Durmaz's picture

Spor şıklık: Kolej Ceketi

Sonbahar mevsimi değişen hava koşullarıyla ne giyeceğimizi şaşırdığımız zaman dilimlerinden biri... Bu dönemi mont ve ceketlerle geçirmek hem şık hem de akıllıca bir seçim. 2013-2014 sonbahar/kış sezonu trendlerinden kolej ceketleri de bu sezon hem şık hem de kullanışlı olmasıyla dikkati çekiyor.


 

Kolej ceketleri nostaljik görüntüsüyle okula dönüş şıklığını yansıtan parçalardan biri. Aslında okullardaki spor takımlarının kıyafetlerinden biri... Kolları deriden yapılan kolej ceketleri iki renkli olmasıyla dikkat çekiyor. Bana göre spor şıklık eğiliminin olmazsa olmaz parçalarından biri... Bir kaç sezondur yükselen bu parçanın sadece kadın değil erkek modasında da önemli bir yeri var.


 

Bir çok moda ikonunun blazer ya da deri ceketlerin yerine kullandığı bu ceketlerin kalem etek ya da topuklu ayakkabılarla birlikte giydiği görülüyor. Dilerseniz bu parçayı "nasıl giyebiliriz" ve "diğer parçalarla tamamlayabiliriz" sorusuna cevap bulmak için sokak stilinden ilham alalım...

Kolej ceketlerini nasıl giyelim?

 


 

Blazer Ceket Alternatifi olarak: Ceketle tamamladığınız kıyafetinizi değiştirmeden bir kolej ceketiyle giyebilirsiniz. Siyah Kumaş pantolondan, kalem eteğe bir kolej ceketiyle yapılabilecek spor-şık kombinler sizin hayal gücünüze kalmış.


 

Günlük giyimde: Öğrencilerden ilham alın! Jean pantolon, spor ayakkabı ve tişörtünüzü kolej ceketinizle tamamlayın. Hem eforsuz hem şık.


 

Erkeksi giyimde: Sezonun Tomboy modasına uymak istiyorsanız, kolej ceketinin verdiği erkeksi görünümden yararlanabilirsiniz. Bunun için gömlek ve süveter gibi parçaları, Oxford ya da Loafer tarzında erkeksi ayakkabıları kullanabilirsiniz.

İpek bomber ceketler: Kolej ceketlerinin daha feminen yorumlanmasıyla ortaya çıkan ipek Bomber ceketleri de unutmayın. Bu montları da kot pantolondan eteğe bir çok parça ile birlikte giyebilirsiniz.

Omuzunuzda: Ceketleri, kabanları omuza alma modası devam ediyor. Bu trendi kolej ceketleriyle devam ettirebilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir...