Kolay ve Eğlenceli New Wave Tırnak Deseni

pembe şeker's picture

 

New Wave Tırnak Deseni

Aşama Aşama New Wave Tırnak Deseni

Bu anlatım için Maybelline New York's Color Show Nail Lacquer in Onyx Rush , Fuchsia Fever , ve Coral Crush kullanıldı fakat sen farklı favori üçlünü oluşturabilirsin! Bunlar dişında ihtiyacın olan tek şey tercihen 2 numara bir fırça ve eğer istersen farklı renkler için hayal gücün :) Bu fırçalardan küçük kırtasiyelerde bile bulabilirsin...

Üç farklı seviye var.
İlk seyiye amatör olan. Haydi kolay gelsin! :)

 

1- İlk adım gayet kolay! Yapman gereken tek şey Fuchsia Fever renk ojeni aceleye getirmeden iki kat sürmen.. 
 

 

 

 

2- Şimdi geniş bir bant halinde Coral Crush renk oje uygula. Tabii sen kendi alternatifini kullanabilirsin. Ardından bu katın kuruması için bekle.
 

 

 

 

3- Bir önceki aşamadaki bahsettiğimiz bantların kuruduğundan eminsen. Bu aşamda biraz dikkate ihtiyacın olacak. Fırça ile renklerin birleştiği yere Onyx Rush renk ojeni ince fırçanla çizgi şeklinde boya. Fırçaya çok boya yüklemek iyi bir fikir değil unutma. Yavaş ve dikkatli olmalısın! Sonra neden böyle oldu diye bizi suçlama. Biz başarabileceğine inanıyoruz :)
 

 

 

4- İşte hazır! Kuruduktan sonra koruycu oje sürmende fayda var. Fakat eğer istersen ve cesaretin de varsa bir sonraki daha zor olan seviyeye de geçebilirsin.
 

 

 

5- Bir sonraki seviyeye geçmeye karar verdiysen sonunda böyle gözükecek.
 

 

 

6- Eğer karar verdiysen şimdi başlayabiliriz! .) İnce uçlu fırçan ile tınak diplerinden başlayarak dikkatle yukarı doğru üçgenler yapmalısın. Dikkatli ol dışarı taşırma :) Önce ortadaki üçgeni yaparsan devamında rehber olarak kendine o üçgeni belirleyebilirsin. Sabırlı olmalısın.
 

 

 

7- Şimdi bir kürdan yardımı ile Onyx Rush renk ile noktalar oluştur. Deneme yapmak için önce bir kağıt parçasından yararlanabilirsin. Aralıkların eşit olmasını da unutma sakın yoksa çok kötü bir görünüm elde edebilirsin.
 

 

 

8- Kuruması için beş dakikan var hemen sonrasında koruyucu ekle. İşte hazır! Ama yinede sonuçtan memnun değilsen bir sonraki aşamaya geçebilirsin. İlk aşamamız amotör, ikincisinide orta seviye olarak değerlendirecek olursak bu aşamada profesyonel olman gerekir. Bu kez daha da dikkate ihtiyacın olacak.
 

 

 

9- Bu seviyeye geçmeye karar verdiysen sonunda böyle gözükecek. Tıpkı önceki iki seviyedeki gibi Maybelline New York's Color Show Nail Lacquer in Onyx Rush , Fuchsia Fever , ve Coral Crush kullanacağız fakat bu seviyede birde Bold Gold renk ojeye ihtiyacımız olacak.

 

 

 

10- Şimdiki aşama ince uçlu fırça ile Dip Onyx Rush renk ojeyi dikkatle bant üzerinde bir noktadan çapraz bir çizgi boyamak. İnce çizgi denemelerine ihtiyacın olabilir. Bunu boyanı hemen emmeyecek bir kağıt yada yüzey kullanarak yapabilirsin.
 

 

 

11- Şimdi ortaya Coral Crush renk oje ile basit elmas şekli yap ve sabırlı ol. :)
 

 

12- Bu kutucukların içerisini doldur ve hiç acele etme kuruması için beş dakika yetecektir.
 

 

 

13- Şimdi Onyx Rush içerisinden kürdan batırdıktan sonra elmasların köşelerine birer nokta ekle. İdeali bu noktaların banttaki çizgiler ile buluşması...
 

 

 

14- Şimdiki aşama bu elmasların ortalarına kürdan yardımı ile Bold Gold renk oje kullanarak nokta eklemek.
 

 

Voooovvv! İşte bitti:) Hoşcakalın.

 

 

Photographed by Mark Iantosca

Bunlarda İlginizi Çekebilir...