EN MODA: BOYFRIEND KOMBİNİNİ SEN YAP!

pera ezgi özdemir's picture

BOYFRİEND STİLİ NASIL GİYİNİLİR?

Sessiz sinemanın müthiş vamplarından ve son derece karizmatik aktrislerinden Mae West şöyle diyordu; “Ben kadınlar için giyinir, erkekler için soyunurum”.

 

ERKEK ARKADAŞINIZIN GARDIROBUNU ELE GEÇİRİN!

Erkek Arkadaşınızın Gardrobundan Nasıl Giyinirsiniz?

Geçtiğimiz sezonlarda başlayan 'boyfriend jean', yani erkek arkadaşının kot pantolonunu giymek bu sezon da yükselen değerlerimiz arasında. Bu sezon üzerimize iki beden büyük kıyafetler giymek zaten oldukça moda iken erkek arkadaşımızın gardırobundan da bir kaç parça alabiliriz herhalde. Tabii sevgili erkekler; pantolon, gömlek ve ceketlerini bizlerle pek de paylaşmaktan yana değiller. Ama bu sezon kadınların gömlekleri, pantolonları ve ceketleri 'boyfriend' tarzı.

 

BOYFRİEND JEAN NASIL MI ORTAYA ÇIKTI?

Bir varmış, bir yokmuş günlerden bir gün Katie Holmes sokağa üzerine paçaları kıvrık, bol, yırtık pırtık bir kotla çıkar, fotoğrafını çeken paparazilere de pantolunun sahibinin eşi Tom Cruise olduğunu, ondan ödünç aldığını söyleyen sevgili Katie Holmes yeni trendin kıvılcımını çakar. Ardından başta Hollywood yıldızları olmak üzere bu yeni trendin takipçisi kadınlar hızla çoğalmaya başlarlar. 

Ardından bir çok marka kadınlara özel boyfriend jean koleksiyonları hazırlamaya başlarlar. Yani bu pantolonlara sahip olmak için illa ki bir sevgiliniz olmasına da artık pek de gerek kalmadı. :)

 

PEKİ, BOYFRIEND GÖMLEK VE CEKET NASIL KOMBİNLENİR?

BOYFRIEND GÖMLEK

Öncelikle gömleğinizin kollarını kıvırın ki böylelikle ince ve çekici bileklerinizi açıkta bırakın. Altına tayt ya da şort ile kombinleyebileceğiniz gibi; bacaklarınıza güveniyorsanız, gömleğinizi kısa mini bir elbiseye de çevirebilirsiniz, özellikle ben de böyle kombinlemeyi seviyorum. :) Ve elbise formunda kullanacaksanız belinize şık bir kemer ile tamamlamanızı öneririm. Boyfriend gömleğinizin altına topuklu ayakkabı ya da çizme giyerek de daha çekici bir görünüm elde edeceğiniz kesin. Saçlarınız ise kuaförden yeni çıkmış imajının aksine at kuyruğu ya da topuz olarak kullanmalısınız ki bu trendin ruhuna aykırı olmasın.

 

En iyi boyfriend kombinini sen yap!

 

 

BOYFRIEND CEKET

Erkek kıyafetlerini giyme trendinde son moda; boyfriend ceketler. Bu sezon birçok tasarımcının koleksiyonunda gördüğümüz boyfriend ceketlerin en önemli özellikleri ise bol görünümleri ve rengarenk olan astarları. 80'lerin sembolü olan vatkanın da yeniden gündeme gelmesinde payı oldukça büyük bu trendin. Ceketleri giyerken kolu kıvrık olmasına dikkat edin ki hem ceketin astarı ortaya çıksın hem de ince bilekleriniz ile çekici görünümünüz tamamlansın.

 

En iyi boyfriend kombinini sen yap!

 

BU BOYFRIEND KOMBİNLERİNDEN İLHAM ALIN!

İşte sizin için seçtiğimiz boyfriend kombinleri...

Bunlarda İlginizi Çekebilir...